Wznowienie publikacji POMOST, jest odpowiedzią na wyzwania rozwojowe sektora społecznego, ale także reakcją na procesy przemian społeczno-ekonomicznych dokonujących się bardzo dynamicznie w ostatnim okresie 15 lat. Waga tworzenia powiązań międzysektorowych nieustannie zyskuje na znaczeniu w wymiarze lokalnym i globalnym. Tak więc nazwa magazynu jest nadal aktualna, tylko osadzona już w innym kontekście społecznym. Pierwotny format wydawniczy POMOSTU jako Pisma Samopomocy, zostanie przekształcony w Magazyn i portal, obejmujący najszerszy możliwy nurt tematyki społecznej. Adresatami będą z założenia liderzy i aktywiści, członkowie grup nieformalnych i organizacji pozarządowych, instytucje publiczne, a także inni partnerzy sceny publicznej, w tym także instytucje biznesowe.
To właśnie zmiana społeczna ostatnich lat wymusiła poszerzenie grupy odbiorców oraz wzbogacenie zakresu planowanych treści o chociażby zagadnienia wynikające z respektowania zasad zrównoważonego rozwoju. Jednak cel długofalowy nowego POMOSTU pozostaje bez zmian, czyli budowanie kapitału społecznego poprzez dialog i dzielenie się doświadczeniem.
Tytuł — Miasta Wolności, zobowiązuje nas do kontynuowania kultury dialogu ponad podziałami. Ważną rolą Pisma było także dowartościowanie osiągnięć liderów społecznych. Odroczone rezultaty tej misji można dostrzec w takich inicjatywach, jak: Gdańskie Nagrody, Gdańskie Fundusze, sieć Domów i Klubów Sąsiedzkich, funkcjonowanie ponad 70 Klubów i Kół Seniora i in. Zyskująca na znaczeniu funkcja gdańskich Rad Dzielnic, stanowi świetne spoiwo dla rozwoju zaangażowanych społeczności lokalnych. Promowanie innowacyjności, a także zaradności społecznej – to trendy, które będą szczególnie promowane w nowej odsłonie magazynu POMOST, łączącego animatorów wartościowych inicjatyw. Prezentacja inspirujących praktyk, treści edukacyjnych z zakresu funkcjonowania trzeciego sektora oraz publicystyka społeczna – tego będzie można się spodziewać już wkrótce.
Zapraszamy do współpracy!